Шкільне харчування

Анкета для батьків щодо організації харчування

Просимо вас пройти опитування та допомогти нам поліпшити якість організації харчування

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEKoki2vLVBGnXRBTIuOBHSAjkxpZVkZ4AEG0OD7pIIWX-Yw/viewform?usp=sf_link

https://forms.gle/RJUaQ6QLsTqQFYgu9

ВІДПОВІДІ НА АНКЕТУВАННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ЯКОСТІ ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ

/Files/images/Screenshot_13.png

/Files/images/Screenshot_15.png

/Files/images/Screenshot_14.png

/Files/images/Screenshot_16.png

/Files/images/Screenshot_17.png

Шкільне харчування

У зв'язку з необхідністю дотримання протиепідемічних вимог, відповідно до Тимчасового порядку організації освітнього процесу школи в умовах карантину, а також введеного в дію з 01.01.2021р. Санітарного регламенту для ЗЗСО, в організації харчування учнів відбулися зміни: змінено графік харчування учнів початкової школи та учнів пільгових категорій, зменшено кількість місць в обідній залі.

Із 1 січня 2022 року всі заклади загальної середньої освіти перейшли на оновлене шкільне меню, впровадження якого почалося з 1 вересня 2021 року.

/Files/images/harchuvannya/Наказ № 857р Про затвердження організації дитячого харчування в закладах загальної середньої освіти_page-0006.jpg

/Files/images/harchuvannya/Наказ № 857р Про затвердження організації дитячого харчування в закладах загальної середньої освіти_page-0005.jpg

/Files/images/harchuvannya/Наказ № 857р Про затвердження організації дитячого харчування в закладах загальної середньої освіти_page-0004.jpg

/Files/images/Наказ № 857р Про затвердження організації дитячого харчування в закладах загальної середньої освіти_page-0004.jpg /Files/images/Наказ № 857р Про затвердження організації дитячого харчування в закладах загальної середньої освіти_page-0004.jpg

З 1 вересня 2021 року набули чинності норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженіпостановоюКабміну № 305 від 24 березня 2021 року.

Серед іншого, новими нормами обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків. До нових норм не включено ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, оскільки ці продукти мають високий вміст солі, цукру, а деякі з них — консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування.

Також зменшені норми споживання хліба та картоплі, збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Збільшені норми щодо рослинного та вершкового масла, розширена варіація використання продуктів під час складання меню.

Окрім того, в межах реформи системи шкільного харчування запрацював портал про здорове харчування в школах“ЗнаЇмо”. На порталі розміщено близько 200 текстів про здорове і збалансоване харчування, близько 100 презентацій, анімацій тощо, а також відповіді на запитання.

Шкільні роки – час бурхливого росту, безупинного фізичного і розумового розвитку. Швидкий ріст, постійний рух, напружена розумова діяльність – все це ставить перед організмом підвищені вимоги, спричинюючись до великих витрат енергії. Для росту і забезпечення нормальної життєдіяльності організму серед інших факторів неабияке значення має режим харчування. Під режимом харчування слід розуміти дотримання помірності, різноманітності їжі, регулярності прийняття її.

Організоване шкільне харчування регламентується санітарними правилами і нормами, і тому в значній мірі задовольняє принципам раціонального харчування. Основні проблеми харчування школярів пов’язані з порушенням режиму харчування поза стінами школи, з частим відвідуванням ресторанів фаст-фуд, зловживанням чіпсами, сухариками, цукерками, шоколадними батончиками і т.д. Зазвичай це пов’язано з недостатньою поінформованістю та або потуранням з боку батьків.

Велике значення для травлення і засвоєння поживних речовин – джерел енергії – має чіткий розпорядок у прийманні їжі. Інтервали між прийняттям їжі мають бути не меншими і не більшими ніж 3,5…4 год. Якщо дитина регулярно в ті самі години їсть, то умовнорефлекторне виділення соків у неї починається ще до приймання їжі, що значно активізує процес травлення. Навпаки, в разі несистематичного приймання їжі кількість соків, що виділяється травними залозами, значно менша: всі умовні рефлекси на час харчування не виявляються. Іноді діти, які зголодніли, не чекають звичайного обіду або вечері, а щось на ходу “перехоплюють”. Кількість їжі, яку вони при цьому з’їдають, виявляється недостатньою для задоволення потреб організму. Така шкідлива звичка порушує нормальний режим харчування, оскільки це погіршує апетит під час наступного прийняття їжі.

Ще однією умовою режиму харчування є помірність його. Надмір їжі дуже шкідливий для дитячого організму. Переїдання призводить до розвитку різних захворювань (наприклад, ожиріння), а також знижує розумову діяльність дитини. При складанні раціонів харчування слід враховувати, що їжа має бути достатньою за кількістю, поживною і смачною.

Фізіологічне значення трьох страв

Обід дитини, як і дорослої людини, має складатися з трьох страв. Фізіологічне значення першої, другої і третьої страв для організму було вивчено в лабораторії І.П.Павлова.
Перша страва – це різні супи. Вони містять багато сокогінних речовин. Особливої харчової цінності супи не становлять, вони “готують” шлунок до прийняття другої страви. Сокогінні речовини всмоктуються крізь стінки шлунка в кров і розносяться по всьому організму. Вони підходять до залоз шлунка, спричинюючи посилену секрецію їх.
Друга страва найбільш поживна. Це варене, смажене й тушковане м’ясо або риба з різними гарнірами. Перетравлювання цієї їжі потребує великої кількості в травному каналі ферментів, що розщеплюють білки, жири і вуглеводи.
Третя страва – це сирі фрукти, киселі, компоти, соки. Вона корисна тим, що містить багато вітамінів.

Організація харчування в СЗШ №20

/Files/images/харчування1.jpg У нашій школі організована чудова велика, світла, затишна їдальня, яка стала улюбленим місцем учнів і розрахована на 60 посадочних місць. Обслуговуючий персонал дозволяє успішно справлятися з величезними навантаженнями під час шкільних змін.

/Files/images/харчування2.jpg Харчування всіх учнів проводиться за розкладом, який відповідає навчальному навантаженні кожного класу. Таким чином вирішується проблема навантажень на їдальню в обідні години.
Меню, пропоноване в шкільній їдальні, відрізняється різноманітністю страв і містить весь необхідний по калорійності і вмісту вітамінів набір продуктів для дитячого харчування.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Харчування учнів проводиться у відповідності до двотижневого меню та асортименту буфетної продукції, погоджених із держсанепідемслужбою міста.Учні 1-4 класів харчуються за відповідним графіком.

Послугу з організації гарячого харчування дітей (учнів) в шкільній їдальні здійснює ФОП Говда М.М. (Договір про надання послуг № 1/1 від 24.02.2021 року).

Працівниками харчоблоку забезпечується щоденна С-вітамінізація третіх страв з метою зміцнення імунної системи дітей, профілактики сезонної захворюваності. Також здійснюється бракераж сирої продукції із залученням медичного працівника.

Вартість гарячого сніданку для дітей пільговихкатегорій з 01 січня 2021 року становить 17 гривень 00 копійок(харчування здійснюється за кошти міського бюджету).

Середня вартість обіду у шкільній їдальні становить 25 гривень.Страви завжди подаються свіжими, корисними та гарячими.

Крім сучасної їдальні, учнів радує і нове меню, за рецептами українського кулінара Євгена Клопотенка,яке вони можуть вибирати самостійно.

На території школи функціонуєшкільний буфет "Галицька здоба".У асортименті буфетної продукції євипічка – ватрушки, пиріжки, булочки,кондитерські вироби, а також фрукти,соки, чаї та інші гарячі напої.

Серед запропонованої буфетної продукції відсутні чіпси, сухарики, газовані напої та інші продукти, що містять консерванти та приносять шкоду дитячому організму.

Кiлькiсть переглядiв: 486

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.